Ebeveyn – Çocuk Müzik Hareket Atölyesi

Atölyemizde, Orff-Schulwerk yaklaşımının yol göstericiliği ve prensipleriyle, 4-6 yaş arası çocuklar ve onların ebeveynleriyle, şarkı söyleme, dans etme, beden perküsyonu gibi müzik ve hareket elementlerini içeren oyun temelli etkinlikler yapılacaktır.

Bu atölyede, hem ebeveyn hem de çocuk kendini müzik ve hareket yoluyla farklı biçimlerde ifade etme olanağını bulacak, ses ve beden farkındalığı desteklenerek yaratıcılıklarını geliştirecek, başka ebeveyn ve çocukların olduğu rahatlatıcı bir ortamda, birlikte ve birbirinden öğrenme deneyimi yaşayacaklardır.

Atölyemizde, Orff-Schulwerk yaklaşımının yol göstericiliği ve prensipleriyle, 4-6 yaş arası çocuklar ve onların ebeveynleriyle, şarkı söyleme, dans etme, beden perküsyonu gibi müzik ve hareket elementlerini içeren oyun temelli etkinlikler paylaşılacaktır. Ebeveyn katılımı sayesinde, katılımcı çocuk ve ebeveynler birlikte aynı öğrenme ortamında bulunacak, hem yeni şarkılar, danslar, oyunlar öğrenecek hem de ev dışında kendilerine özel ayrılmış bir vakti paylaşmış olacaklardır.

 

Not:

Atölyeye, etkinlikler boyunca rahat hareket etmeye olanak tanıyan kıyafet ve ayakkabı ile gelinmesi gerekmektedir.

Kontenjan 10 ebeveyn + 10 çocuk olmak üzere 20 kişi ile sınırlıdır. Aynı anda bir çocuğun bir ebeveyni gelebilir.

Atölye süresi (10 dakika mola ile) 1 saat 30 dakikadır.

 

*** Atölyemizi okulunuza davet edebilirsiniz.

*** Yeterli kişi sayısına ulaşıldığı takdirde okul dışı mekanlarda da gerçekleştirilebilir.

 

Bu atölyenin hem çocuğunuz hem de sizin için kazanımları nelerdir?

•    Kişisel hakimiyetini kurabilen, karar verebilen ve davranışlarını düzenleyebilen bir birey olabilmesi için…

Çocuğunuz ve siz sunulan etkinlikler sırasında ayrı bireyler olarak içinizden geldiği gibi davranabileceğiniz, hem birbirinizi daha iyi tanıyabileceğiniz hem de kendinizi ifade edebileceğiniz bir ortamda bulunursunuz.

•    Keşif, yaratıcılık ve merak duygusunun gelişimi için…

Çocuğunuzla duygusal, fiziksel ve sosyal olarak birlikte keyifli ve anlamlı zaman geçirebilir; birlikteliğe, üretime, paylaşmaya dayalı aktiviteler yaparsınız.

•    Kendine olan güvenini desteklemek için…

Çocuğunuz farklı fikirlerini ya da yaratıcılığını ortaya koyduğunda müdahale etmeden, yapıcı geribildirim verme, takdir etme ve yenileri için cesaretlendirme becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

•    Akranlarıyla ilişkiler kurabilmesi için…

Sosyalleşebileceği uygun ortamı yaratmış olursunuz.


Yorum Yap